Základní informace

Jak systém funguje?

Standartní systém eHelper se skládá z unikátní řídicí jednotky jejíž součástí je vlastní internet LTE modem a dalších komponentů – pohybových čidel, magnetického dveřního kontaktu, SOS tlačítka, SOS hodinek, tlakové dečky, odchozí tlačítko a dalších senzorů, které s řídicí jednotkou komunikují bezdrátově pro podporu bezpečí nejen rodinných příslušníků, ale také sousedů a kamarádů a v neposlední řadě seniorů a osob s handicapem (popřípadě dalších osob žijících ve společné bytové jednotce). V základní variantě eHelper Home Mobile můžete v rámci jedné mobilní aplikace ovládat maximálně dva systémy eHelper a pokud máte zájem o ovládání více systému eHelper v rámci jedné aplikace kontaktujte zástupce společnosti Zdravotní a sociální služby, s.r.o. pro variantu Profesional. Všechny komponenty eHelper je možné kdykoliv dokoupit, jelikož systém je navržen modulárně. V případě, že nepotřebujete provádět elektronickou péči osob, můžete kdykoliv jednoduše přepnout eHelper v mobilní aplikaci na ALARM pro ochranu majetku a zase zpět. V tomhle jsme unikátní. Mobilní aplikace je zdarma ke stažení v Google PLAY a Apple STORE v jazyce CZ, AJ, DE, PL.

Pohybová čidla umístěné v bytové jednotce pečované osoby Vám umožní být v pocitu bezpečí kdykoliv a kdekoliv - jelikož systém eHelper SÁM hlídá aktivitu v objektu (např. v bytě, domě, kanceláři aj.). Mobilní aplikace eHelper poté může SAMA informovat Vás, nebo jinou kontaktní osobu (např. člena rodiny, správce, osobu blízkou aj.) o vzniku nečekané události, např. o dlouhodobé neaktivitě osoby v objektu pečované osoby, nebo naopak o pohybu v neobvyklou denní dobu (nezvaný host), nebo o stisknutí SOS tlačítka (úraz, nevolnost, zdravotní indispozice).

Systém tak přispívá mj. ke zmírnění zdravotních dopadů, stresu, který vzniká z dlouhodobého pocitu samoty, v průběhu krátkodobé i dlouhodobé nemoci či v případě jiného psychického a fyzického hendikepu tím, že životní rytmy blízkých osob ve zhoršené životní situaci jsou pod Vaší alespoň částečnou kontrolou i v době, kdy o ně nemůžete pečovat osobně po dobu celého dne.

Díky magnetickým dveřním kontaktům systém také systém eHelper pomáhá zvyšovat úroveň zabezpečení majetku a bezpečí osob tím, že informuje o podezřele dlouhém otevření popřípadě nedovření vstupních dveří nebo z důvodu nečekaného opuštění obytné jednotky osoby o kterou pečujete, což může zlákat nečekané návštěvníky k nekalé činnosti.

Systém umožňuje zasílat jak klasické SMS zprávy, tak především zprávy, zobrazující se přímo na displeji mobilního telefonu (tzv. notifikace), které už obsahují více podrobností o vzniklé události (dlouhodobá neaktivita, pohyb v neobvyklou dobu, SOS) a umožňují také přímo kontaktovat tísňovou linku 112 popřípadě na Vámi navolené telefonní čísla. Funkčnost zobrazování notifikací je podmíněna instalací a registrací v mobilní aplikaci eHelper s přiřazenou nebo sdílenou jednotkou.

V případě výpadku elektrického proudu je možno napájet systém eHelper běžnými dostupnými  náhradními zdroji elektrické energie a tím nedojde k přerušení elektronické péče o osoby v hlídané bytové jednotce.

Aplikaci eHelper pro Android si stáhnete zde: Nyní na Google Play

Aplikaci eHelper pro iOS si stáhnete zde: Nyní v Apple STORE

Systém se užíváním rovněž SÁM učí a přizpůsobuje se návykům pečované osoby v objektu. Nastavení systému můžete kontrolovat a měnit přímo v mobilní aplikaci, ve které rovněž naleznete grafické znázornění aktivit pečované osoby. Získáte tím další podpůrný nástroj, který Vám umožní sledovat např. chování a návyky seniorů v rodině a případně včas odhalit a zabránit hrozícím zdravotním nebo sociálním komplikacím.

Co je to elektronický systém podpory eHelper?

eHelper je unikátní elektronický bezdrátový systém

, určený k zajištění prevence a následně napomáhá k řešení nenadálé, nestandardní a nebezpečné situace, jako je např. podezřelá neaktivita z důvodu zdravotní indispozice (úraz, nevolnost, srdeční zástava aj.), dále vloupání či nečekané otevření dveří v objektu (bytě, výrobní prostory, sklad, kancelář) pomocí moderních technologií. Systém je chráněn užitným vzorem vedeným pod spisovou značkou 2018-35725 a číslem dokumentu 32684, který byl zapsán dnem 27.03.2019 u Úřadu pro průmyslové vlastnictví v Praze.
Systém je vyvíjen společnosti Zdravotní a sociální služby, s. r. o. (více informací zde) v součinnosti s experty v oboru, kteří zajišťují funkčnost systému a vývoj nezbytných funkcí. Systém byl prezentován na několika odborných a společenských akcích ( které prezentujeme také na našich webových stránkách.)

Výroba komponent systému eHelper systém eHelper

Systém eHelper je neustále vyvíjen a posléze vyráběn ke zkvalitnění podpory péče rodinných příslušníků a díky tomu jsme schopni pružně reagovat na potřeby městských policií, poskytovatelů sociálních služeb a další organizací, kteří systém eHelper využívají a potřebují jej upravit pro své potřeby nebo napojit na vlastní systémy. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na emailu info@ehelper.cz a naší techničtí poradci vyhodnotí možnost vytvoření systému eHelper přizpůsobeného přesně vašim požadavkům. Nabízíme rovněž spolupráci s organizacemi (více informaci zde.).

Než začnete používat náš systém, ověřte si, prosím, předem u Vaší pojišťovny podmínky pro případné uplatnění nároků na plnění v rámci napomáhání pojistných událostí.

INSTALACE ELEKTRONICKÉ PÉČE

Jedno pohybové čidlo umístěte v nejvíce užívané části objektu, která spojuje maximální počet hlavních pokojů u opečovávané osoby - ve většině případů to bývá chodba. Magnetický dveřní kontakt poté umístíte na vstupní dveře. Informace o zařízení a jeho stavu Vám poskytne mobilní aplikace eHelper. Systém se SÁM učí a následně Vám pomůže nastavit ideální optimalizaci úkonů v domácnosti opečovávané osoby. Systém neomezuje osobu, o kterou pečujeme.

Systém eHelper nabízíme v základní variantě s našim mobilním připojením pro bytovou jednotku, nebo RD. Menší byt (garsonku) navrhneme Vám eHelper s méně senzory na míru: volejte +420 605 771 171

Ukázka komponent systému eHelper

Řídicí jednotka
Senzor pohybu
Magnetický dveřní kontakt
SOS tlačítko
LTE modem

Co plánujeme do budoucna?

Pohybové čidlo s interkomem
Řídicí jednotku s interkomem
SOS přívěsek
Vlastní čidla
Kamery